Na co zwrócić uwagę przy dokumenty kolekcjonerskie z nadrukiem UV - opinie kolekcjonerów

Rynek dokumentów kolekcjonerskich w tym roku jest niesamowicie ruchliwy. Nie ma się co dziwić - to interesujące i nietypowe gadżety, które potrafią zachwycić precyzją wykonania i zgodnością do oryginałów. Jednak rynek jest wypełniony produktami o niejednolitej jakości, a różnice w cenie potrafią być duże. Jak wobec tego rozpoznać autentycznie najwyższej jakości dokument kolekcjonerski?

Pierwszą i niezwykle fundamentalną cechą wysokiej jakości dokumentów kolekcjonerskich jest surowiec, z którego zostały wykonane. Poliwęglan produkuje specyficzny, metalowy dźwięk, którego nie zauważymy w przypadku słabych dokumentów wykonanych z PCV. Poliwęglan to specjalny tworzywo, który jest mocniejszy od typowego PCV, ciężej się odkształca, słabiej podatny na ciepło.

Wszystkie dane osobowe na wysokiej jakości dokumentach kolekcjonerskich powinny być robione za pośrednictwem grawerowania laserowego, a nie typowego druku. Produkty zrobione z PCV są tańsze, ale ich poziom jest dużo gorsza.

kolekcjonerski dowód osobisty

Grawerowanie laserowe wywołuje lekką wypukłość tekstu, którą można namacać opuszkami palców. Solidny dokument kolekcjonerski ma posiadać: Grawerowanie laserowe danych. Najwyższej jakości dokumenty kolekcjonerskie też zawierają tę charakterystykę. Po oświetleniu dokumentu taką lampką, mają ujawnić się ekstra elementy, takie jak oznaczenia, napisy czy wzory, które są niedostrzegalne w zwykłym świetle.

W funkcji od typu dokumentu mogą to być: "Tłoczenie" na miniaturze zdjęcia, Znaki Braille'a, Tłoczone imię i nazwiska, Relief na elementach graficznych. Solidny dowód kolekcjonerski musi mieć: Elementy wyczuwalne (np. tarka na miniaturze zdjęcia). Specjalistyczne dokumenty kolekcjonerskie zawierają elementy, które przekształcają swój kształt w funkcji od kąta obserwacji. Kinegram - holograficzny element bezpieczeństwa, Elementy MLI/CLI (Multiple/Changeable Laser Image) - przekształcalne laserowo obrazy, Relief - odczuwalne dotykiem wpusty lub wypukłości. W topowych dokumentach kolekcjonerskich reprodukcja kolorów powinno wynosić prawie 100% identyczności z oryginałem. W dokumentach wysokiej jakości wszystkie te elementy są ostre, precyzyjne i perfekcyjnie skopiowane.

W polskim prawie jazdy czy dowodzie osobistym szczególnym elementem jest okienko zawierające oznaczenie PL lub datę ważności. Jak przechylacie dokument, to napis PL pozornie się przemieszczał. Wszystkie elementy - od surowca podstawowego, przez grawerowanie, po zabezpieczenia wizualne - muszą ze sobą współgrać i budować jednolitą całość. Szeroki wybór istniejących opcji potrzebuje od klienta sporej wiedzy na temat jakości produkcji. Za bardzo nieważkie lub nadmiernie szczupłe dokumenty to sygnał, że producent oszczędzał na tworzywie.

Finalną, ale nie gorzej istotną cechą dobrej jakości dokumentów kolekcjonerskich, jest opcja ich kontroli przed zakupem. Lepiej poczekać 24 godziny więcej, ale uzyskać fotografie gotowego dokumentu, nim zostanie przesłany. Przedstawione 10 cech to podstawowe kryteria, które pozwolą Ci rozpoznać prawdziwie premium produkt od kiepskiego imitacji. Warto kupić jeden, ale solidny dokument, zamiast parę marnej kategorii.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Na co zwrócić uwagę przy dokumenty kolekcjonerskie z nadrukiem UV - opinie kolekcjonerów”

Leave a Reply

Gravatar